مفهوم موفقیت؟

موفقیت یک مفهوم کلی و جامع است. موفقیت در چی؟ کسب ثروت؟ کسب قدرت؟ کسب محبوبیت؟ … . اما آنچه که برای رسیدن به موفقیت لازم است، قطعا داشتن مهارت در انجام کار در کنار دانش می باشد نه فقط داشتن دانش. نمونه بسیار ملموس این نظریه را می توانیم در شرایط امروز جامعه هم ببینیم، دسته اول بسیاری از فارغ التحصیلان دانشگاهی با مقاطع بالای علمی هستند که در عین داشتن مدرک تحصیلی و دانش بیکارند، دسته دوم؛ نیروهای ماهری هستند که به هر صورت مشغول کارند و تعداد زیادی از آنها هم کاملا موفق و پر درآمد هستند، هرچند که تحصیلات آکادمیک ندارند و دسته سوم کسانی هستند که هم دانش کافی و هم مهارت کامل را با هم دارند. این دسته در گروه موفق ترین افراد جامعه قرار می گیرند. در گذشته، اگر کسی تحصیلات خود حتی تا مقطع دیپلم به اتمام می رساند، بازار کار برای او وجود داشت و به نحوی مشغول به کار انتخابی خود می شد اما امروزه بازار رقابت آنچنان گسترده است که تنها افراد با مهارت بالا امکان داشتن زندگی مساعد و آینده ای روشن خواهند داشت و سالهای آینده، نسل با دانش همراه با مهارت می تواند زندگی مطلوب خود را بسازد. باتوجه به این توضیحات، این چنین برمی آید که ما باید به فکر افزودن مهارت و دانش موثر به کودکان خود برای داشتن زندگی بهتر و با کیفیت تر باشیم.

اما چگونه؟

برای جواب این سئوال باید بدانیم آیا دانستن یک زبان بین المللی دانش محسوب می شود یا مهارت؟ نقل قول یکی از دوستانمان در یکی از کارخانه های مشهد:

“چندین مهندس مکانیک و برق در کارخانه ما کار می کنند و حقوق ماهیانه 6 الی 7 میلیون تومان از کارخانه دریافت می کنند اما اخیرا جوانی 22 ساله بدون مدرک دانشگاهی به استخدام این کارخانه درآمده که ماهیانه 14 میلیون تومان دریافتی دارد و دلیل آن هم این است که این جوان، مهارت نوشتن و صحبت کردن به پنج زبان فارسی، عربی، انگلیسی، فرانسوی و روسی دارد. همچنین اشاره می کرد به این نکته که با توجه به اینکه اغلب محصولات این کارخانه صادر می شد به همین دلیل مراودات بین المللی زیادی داشتند و نیاز به چنین فردی بسیار زیاد بود.”

میخواهیم به این نکته برسیم که یادگیری زبان بین المللی امروزه از حالت دانشی که در دانشگاه می توان خواند خارج شده و به یک مهارت کاملا ضروری تبدیل شده است، به این صورت که اگر شخصی این مهارت ضروری را داشته باشد، براحتی می تواند زندگی با کیفیت تر و مطلوب تری را برای خود در آینده بسازد.

سرمایه گذاری

بسیاری از خانواده ها از هم اکنون به فکر سرمایه گذاری برای تهیه مسکن و پس انداز مالی برای آتیه فرزندان خود هستند. به گفته بزرگترین سرمایه داران و صاحبنظران کسب و کار، بهترین سرمایه گذاری برای افراد، سرمایه گذاری بر روی خود فرد است، به این معنی که اگر دانش و مهارت شخصی فرد را بالا ببریم، او در آینده بهتر از آنچه ما به او بدهیم خودش به دست می آورد. سرمایه گذاری روی یک فرد 30 ساله بسیار کم بازده تر و پرهزینه تر از سرمایه گذاری بر روی یک فرد 4 ساله هست. فرد 30 ساله غالبا عمده تفکرات و عقایدش شکل گرفته و انگیزه های تغییر در او سخت تر از یک فرد خردسال است. پس بهتر به نظر می رسد که سرمایه گذاری روی افراد را از سنین کودکی آغاز کنیم تا با هزینه کمتر انسان توانمندتری را به جامعه تحویل دهیم.

چرا زبان انگلیسی؟

زبان انگلیسی به عنوان یک مهارت و دانش کاملا ضروری به ارتقاء توان فردی کودک کمک می کند و اعتماد به نفس بالایی را در کودک ایجاد می کند. حتما می دانیم، معلمانی که در مدارس تیزهوشان تدریس می کنند همان هایی هستند که درمدارس عادی هم تدریس دارند، حتی کتاب های آموزشی این مدارس هم با کتاب های سایر مدار تقریبا یکسان است. پس چه می شود که دانش آموزان مدارس تیزهوشان اغلب رتبه های بالاتر کنکور را کسب می کنند؟تفاوت در طرز نگاه این دانش آموزان نسبت به دانش آموزان مدارس عادی است.آنها اعتماد به نفس بالاتری دارند چون همه به آنان میگوییم تو تیزهوش هستی و نسبت به دانش آموزان مدارس عادی زرنگ تر و باهوش تر هستی. این طرز تفکر القا شده تلاش آنان را مضاعف می نماید، پس نتایج بهتری هم کسب می کنند.
کودکان دو زبانه با توجه به مهارتی که دارند در میان دوستان و هم سالان خود، برجسته و شاخص می شوند و این اعتماد به نفس برتر بودن سبب تسریع در رشد و پیشرفت آنان می گردد.
تحقیقات نشان داده است دو زبانه ها به دلیل اینکه توانایی های شناختی بالاتری دارند، کمتر دچار بیماری های زوال عقل می شوند. هم چنین، دوزبانگی، باعث افزایش هوش و ذکاوت کودکان می گردد. با توجه به اینکه یادگیری زبان دوم فرایندی پیچیده است و مستلزم توانایی شنیداری، گفتاری و ذهنی است و با توجه به اینکه تمامی این توانایی ها تا سن 5 سالگی تکمیل می شوند، بنابه نظر کارشناسان بهترین زمان یادگیری زبان دوم پس در همین سن (بین 4 تا 6) سال می باشد.

چرا سیستم آموزشی باتیس؟

ویژگی های سیستم گروه آموزشی:

سیستم آموزشی باتیس در دو سطخ 1 و 2 برای کودکان 5 تا 7 سال و هر بسته شامل 6 جلد کتاب، یک عدد لوح فشرده آموزشی، یک پاپت یا عروسک آموزشی، و یک اپلیکیشن رایگان می باشد.
این سیستم آموزشی منطبق با جدیدترین شیوه های آموزشی روز دنیا و در داخل ایران و کاملا منطبق با الگوهای یادگیری کودکان ایرانی، تهیه، تالیف و چاپ شده است.
هم چنین مهم ترین ویژگی این سیستم آموزشی STEAM-Based بودن آن است.

S(SCIENCE)-T(TECHNOLOGY)-E(ENGINEERING)-A(ART)-M(MATHEMATICS)

سیستم آموزشی باتیس، علاوه بر آموزش زبان انگلیسی، سایر مهارت ها و دانش ها نظیر علوم، تکنولوژی، مهندسی، هنر و ریاضی را نیز آموزش می دهد که این بزرگترین دستاورد این مجموعه ی آموزشی است.